Úvodní stránka > Aktuality > Koncerty Ústřední hudby Armády ČR budou mít v posádkových městech šest zastavení

Koncerty Ústřední hudby Armády ČR budou mít v posádkových městech šest zastavení

10.5.2017 • V Lipníku nad Bečvou, Praze, Rakovníku, Klatovech, Táboře a Staré Boleslavi se tento a příští týden uskuteční série promenádních koncertů Ústřední hudby Armády ČR pod záštitou náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře.

Koncerty k Mezinárodnímu dni rodin, který připadá na pondělí 15. května, chce Armáda ČR poděkovat nejen všem rodinám a rodinným příslušníkům vojáků, ale také válečným veteránům a vojákům v činné službě za jejich práci. Vojenské hudebníky si však může přijít poslechnout i veřejnost.

Sérii koncertů k Mezinárodnímu dni rodiny čeká šest zastávek v posádkových městech

„„Ústřední hudba AČR nabídne jak klasické skladby, tak i swingovou, muzikálovou a rockovou hudbu,“ prozradili dirigenti vojenského orchestru podplukovník Jaroslav Šíp a major Patrik Spinek. Pod jejich taktovkou zazpívá Bára Basiková, mladá nadějná zpěvačka Nelly Řehořová a úspěšná sopranistka Lucie Silkenová. Nově s Ústřední hudbou vystoupí vokální trio The Priester Sisters, které je známé především v zahraničí, a také muzikálový zpěvák Josef Štágr. .

Skvělou podívanou slibuje i koncertní live show Classic Jam českého bubeníka Josefa Cigánka. Show propojuje klasickou hudbu a nevšední hru na impozantní bicí nástroj, který v České republice dosud nebyl k vidění. Návštěvníci se mohou těšit také na vystoupení čtveřice hudebníků The Pipes and Drums, která hraje především tradiční irskou hudbu.

Termíny koncertů:

  • 13. 5. 2017 Lipník nad Bečvou, náměstí T. G. Masaryka od 15:00 hod.
  • 14. 5. 2017 Praha, Václavské náměstí od 15:00 hod.
  • 16. 5. 2017 Rakovník, Kulturní centrum od 19:00 hod.
  • 17. 5. 2017 Klatovy, náměstí Míru od 17:00 hod.
  • 18. 5. 2017 Tábor, hrad Kotnov od 17:00 hod.
  • 19. 5. 2017 Stará Boleslav, Mariánské náměstí od 19:30 hod.

Fotogalerie

Nahoru