Home page > Aktuality > Moje chrání Tebe, Tvoje chrání mne

Moje chrání Tebe, Tvoje chrání mne

Solidarita mezi lidmi roste. Šití po domácku vyrobených roušek nabírá na obrátkách. V současném nouzovém stavu si tak nejen pomáháme, ale především se navzájem chráníme. Pozadu nezůstávají ani vojáci i občanští zaměstnanci Posádkového velitelství Praha. Mnozí prokazují svou zručnost při hromadném šití roušek, které odstartovalo dnešním dnem.

Velitel Posádkového velitelství Praha plukovník gšt. Radek Šíba vysvětluje: „Domluvil jsem se se svými vojáky, kteří dobrovolně nabídli svou pomoc při šití roušek nad rámec své běžné služební činnosti. Roušky budou v tomto momentě primárně sloužit jejich kolegům a příslušníkům podřízených útvarů, kteří pomáhají   při identifikaci potenciálně nakažených osob koronavirem. Je důležité, abychom se navzájem chránili. A proč tak neučinit svépomocí! Takže roušky, které by jinak byly přiděleny našim vojákům, takto mohou být použity jinde. Hlavně pro zdravotníky a lékaře. Bez jejich znalostí a péče bychom tuto situaci jen těžko obrátili k lepšímu.“

Denně jsou příslušníci Posádkového velitelství Praha schopni ušít a zkompletovat až 70 bavlněných roušek. Tímto způsobem bude nejen naplněno nařízení náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Aleše Opaty o povinnosti velitelů vybavit podřízené při výkonu služební činnosti obrannými pomůckami. Vojáci posádky Praha tak opět prokazují, že kromě své běžné činnosti, která spočívá v reprezentaci AČR na veřejnosti a rozvíjení vojenské odborné přípravy, umí veřejnosti pomáhat i jinak.

Sledujte nás take na Facebooku @posadkapraha

 

mjr. Eva Cajthamlová, nrtm. Jiří Maryška

 

Foto: ntm. Jiří Maryška, Posádkové velitelství Praha

Fotogalerie

Nahoru