Úvodní stránka > Aktuality > Náčelníci generálního štábu vzpomínali na armádního generála Tomáše Sedláčka

Náčelníci generálního štábu vzpomínali na armádního generála Tomáše Sedláčka

6.1.2017 • V pátek 6. ledna se uskutečnil v kasárnách Posádkového velitelství Praha v Dejvicích pietní akt u pomníku armádního generála Tomáše Sedláčka. Společně s náčelníkem Generálního štábu Armády ČR armádním generálem Josefem Bečvářem se zúčastnili i jeho předchůdci generálové Karel Pezl, Jiří Šedivý, Pavel Štefka, Vlastimil Picek a Jiří Nekvasil a další významní hosté.

Z pietního aktu u pomníku armádního generála Tomáše Sedláčka
Z pietního aktu u pomníku armádního generála Tomáše Sedláčka

Generál Sedláček byl jednou z největších osobností odboje během druhé světové války. I přes svůj nelehký osud se stal hrdinou, který i svou další prací a postoji zanechal hluboký otisk v novodobé historii naší armády. A právě on je také symbolem společného setkávání náčelníků Generálního štábu AČR. S ideou přišel v roce 2015 generál Karel Pezl, který navrhl pořádat pravidelnou vzpomínkovou akci v den narozenin generála Sedláčka.

Armádní generál Josef Bečvář vnímá tuto tradici jako významnou příležitost k setkání a vzpomínání. „Jsem rád, že se při příležitosti narození generála Sedláčka můžeme jednou ročně u jeho památníku všichni společně sejít. S přítomnými generály jsme měli možnost pohovořit o současném dění v armádě, ale také zavzpomínat na jejich působení na generálním štábu a na dobu, kdy oni sami stáli v čele armády.“

 

Autor: majorka Denisa Vernerová, oddělení komunikace s veřejností Generální štáb AČR

Fotogalerie

Nahoru