Úvodní stránka > Armádní generál Tomáš Sedláček začal narozeniny slavit mezi "svými"

Armádní generál Tomáš Sedláček začal narozeniny slavit mezi "svými"

Ve čtvrtek 7. ledna 2010 se na pozvání velitele Posádkového velitelství Praha při slavnostním obědě sešlo hned několik generací českých vojáků. Slavnostní oběd se konal u příležitosti 92. výročí narozenin jejich čestného příslušníka, armádního generála ve výslužbě Tomáše Sedláčka.

Generál Sedláček je čestně zařazen do 1. družstva, 1. čety, 1. roty praporu Čestné stráže Armády České republiky. Všichni jeho přímí „nadřízeni“ se v přátelské atmosféře shodli na tom, že generál Tomáš Sedláček je vyjímečnou osobností ve všech směrech. Za druhé světové války působil na západní i východní frontě, bojoval ve Slovenském národním povstání, poté zakusil i komunistické kriminály.

Narodil se dne 8. ledna 1918 a s oblibou říká, že je jen o něco starší než naše republika. „Za každé setkání, a zejména mezi mládeží, jsem vděčný. Jsem rád, že jsem se těchto dnů dožil a že oslavy svých narozenin mohu začít mezi svými. Každý člověk chce někam - i profesně - patřit, já jsem rád, že tady mezi vámi mám svůj vojenský domov."

Vojenští historici generála Sedláčka označují za živou legendu a řadí ho po bok jeho přátel a spolubojovníků, jakými byl  František Fajtl, Antonín Špaček nebo František Peřina.

Na závěr popřál velitel Posádky Praha plukovník Pavel Kantor armádnímu generálovi Tomáši Sedláčkovi do dalších let  života pevné zdraví, štěstí a osobní pohodu.

 

 

Autor: Lubomír Adamus, Organizační oddělení PV Praha

Foto: PIC MO, mjr. Petr Zouhar

 

 

Fotogalerie

Nahoru