Úvodní stránka > Armádní generál Tomáš Sedláček začal narozeniny slavit mezi „svými“

Armádní generál Tomáš Sedláček začal narozeniny slavit mezi „svými“

Dne 7. ledna 2011 se na pozvání velitele Posádkového velitelství Praha při slavnostním obědě sešlo hned několik generací českých vojáků. Slavnostní oběd se konal u příležitosti 93. výročí narozenin jejich čestného příslušníka, pana armádního generála v.v. Tomáše SEDLÁČKA. Pan generál, je čestně zařazen do 1. družstva, 1. čety, 1. roty praporu Čestné stráže Armády České republiky. Všichni jeho přímí „nadřízení“ v přátelské atmosféře se shodli na jednom: „Náš pan generál Tomáš SEDLÁČEK je vyjímečná osobnost ve všech směrech“. Tak shodně mluví všichni, kdo ho znají. Za druhé světové války působil na západní i východní frontě, bojoval ve Slovenském národním povstání, poté zakusil i komunistické kriminály.

Narodil se dne 8. ledna 1918 a s oblibou říká, že je jen o něco starší než naše republika. „Za každé setkání a zejména mezi mládeží jsem vděčný tomu, že jsem se těchto dnů dožil. Jsem rád, že oslavy svých narozenin mohu začít mezi svými. Každý člověk chce někam i profesně patřit, já jsem rád, že tady mezi vámi mám svůj vojenský domov“.

Vojenští historici generála Sedláčka označují za živou legendu a řadí ho po bok válečných legend, jakými byli jeho přátelé a spolubojovníci generálové: František Fajtl, Antonín Špaček nebo František Peřina. Dnes je čestným předsedou Československé obce legionářské, čestným občanem mnoha měst doma i v zahraničí. Osobou, která je vážena a vítána, kdekoli se objeví. A jeho další cíl? „Doufám, že se dožiji alespoň kulaté pětadevadesátky,“ s úsměvem na tváři zavtipkoval při besedě pan generál.

Na závěr, velmi přátelského setkání, popřál za všechny vojáky a občanské zaměstnance Posádkového velitelství Praha jeho velitel, plukovník Pavel KANTOR panu armádnímu generálovi Tomáši SEDLÁČKOVI do dalších let jeho života - pevné zdraví, štěstí a osobní pohodu.

Fotogalerie

Nahoru