Úvodní stránka > Den Armády ČR na letním dětském táboře Březina-Ostrov

Den Armády ČR na letním dětském táboře Březina-Ostrov

Příslušníci Čestné stráže Armády ČR v letních měsících rozhodně nezahálí. Kromě zabezpečení slavnostních, pietních, smutečních akcí a dalších protokolárních aktivit, zorganizovali dne 22. srpna 2012 ve spolupráci s organizačním oddělením Posádkového velitelství Praha, Den Armády ČR, tentokrát pro letní dětský tábor Březina-Ostrov nedaleko Zruče nad Sázavou.

Pro více než sto dětí bylo připraveno osm pracovišt, z nichž k nejpoutavějším patřila střelba ze vzduchovky a ukázka zbraní jednotek Čestné stráže Armády ČR. Děti s nadšením sledovaly umění vojáků v bojovém sportu MUSADO, který je považován za vojenský bojový systém sebeobrany a boje zblízka, určený výhradně pro výcvik armády, policie a jiných bezpečnostních složek.

Pozornosti všech dětí rozhodně neunikla kombinace černé a stříbrné barvy u zbraní, které používají jednotky Čestné stráže Armády ČR při prezentaci na veřejnosti. Jejich obdiv vzbudilo i samotné předvedení přesných, mnohdy až akrobatických cviků se zbraní, s nimiž se mohou pochlubit v rámci svých exhibičních vystoupení na veřejnosti.

Oči se dětem rozzářily i při pohledu na střední terénní nákladní automobil Tatra T-810, u kterého byli připraveni pracovníci logistiky Posádkového velitelství Praha a odpovídali na nejrůznější dotazy.

Chlapci a dívky si vyzkoušeli střelbu na střeleckém trenažéru, svoji zručnost si ověřili při hodu granátem a změřili své síly na veslařském trenažéru. Součástí aktivit při Dni armády bylo také prověření dovedností skládání puzzle obrázků vojenské techniky a tzv. test paměti. Ti nejúspěšnější byli odměněni knihou, „ Reprezentujeme armádu, Prahu i svou vlast“, která je zrcadlem života příslušníků Čestné stráže Armády ČR. Knihu i s vlastnoručním podpisem jim předal její spoluautor, pracovník organizačního oddělení Lubomír Adamus.

Při závěrečném nástupu a rozloučení obdržely všechny děti pamětní list velitele posádky Praha a samozřejmě nechyběla sladká odměna.


 

Autor textu: mjr. Mgr. Ivana PAVLOVÁ

Fotogalerie

Nahoru