Úvodní stránka > Festival čestných stráží v maďarském Miškolci

Festival čestných stráží v maďarském Miškolci

Ve dnech 4.-8. srpna 2006 se delegace PV Praha, pod vedením náčelníka štábu, zúčastnila mezinárodního festivalu čestných stráží, který pořádalo ministerstvo obrany Maďarska ve spolupráci s představiteli města Miškolce. Na festivalu se kromě naší jednotky představili čestné stráže Polska, Rakouska, Slovinska, Chorvatska, Slovenska, Řecka, Irska a samozřejmě domácího Maďarska.

 

Exhibiční jednotka 1. roty Čestné stráže AČR předváděla 5.8. na pěší zóně a 6.8. u pevnosti Diósgyör střídání stráží u hrobu neznámého vojína. V rámci slavnostní přehlídky dne 5.8. představila jednotka v nové choreografii své exhibiční vystoupení. Všechna vystoupení na veřejnosti jednotka prezentovala perfektním a profesionálním způsobem. Zejména exhibiční vystoupení sklidilo velký ohlas u veřejnosti, u delegace velitelů posádek hlavních měst, jejíž členem byl i náš velitel plk. Ing. Jan ČERNÍK, ale i u vedoucích delegací a zahraničních kolegů přítomných exhibičních jednotek. Rozhodně tato exhibice patřila, způsobem předvedení, nápaditostí, choreografií a doprovodnou hudbou, mezi tři nejlepší shlédnutá vystoupení, spolu s maďarskou a polskou ukázkou. Na úspěchu jednotky nelze upřít lví podíl jejímu veliteli, který toto vystoupení od základů připravil a nakonec i prezentoval.

Festival zahájili a vystoupení jednotek také sledovali maďarský NGŠ a starosta města Miškolce. Z jejich rukou také převzali vedoucí delegace a velitel jednotky při závěrečném ceremoniálu poděkování a upomínkové předměty.

 

Fotogalerie

Nahoru