Úvodní stránka > Koncert Ústřední hudby AČR s Lucií Bílou v Obecním domě

Koncert Ústřední hudby AČR s Lucií Bílou v Obecním domě

Smetanova síň Obecního domu v Praze přivítala v podvečer 19. června 2009 příznivce Ústřední hudby Armády České republiky na slavnostním koncertu. Tento koncert se konal v rámci oslav 5. výročí založení Vojenského útvaru 2316 – Posádkového velitelství Praha.

Osobní záštitu nad koncertem převzal 1. ZNGŠ Armády České republiky pan generálmajor Josef PROKŠ a slavnostního koncertu se zúčastnil i vzácný host, veterán 2. světové války a čestný příslušník Posádkového velitelství Praha, pan armádní generál Tomáš SEDLÁČEK.

V podání velkého orchestru Ústřední hudby tak zazněly světoznámé melodie jako např. Fanfára svobody Johna Williamse, Barcelona Fredieho Mercuryho nebo muzikálové melodie George Gershwina a Leonarda Bernsteina.

Jako hlavní vokální sólistku tohoto koncertu přivítali velitel Posádkového velitelství Praha plk. gšt. Pavel Kantor a dirigent Ústřední hudby AČR mjr. Jaroslav Šíp mnohonásobnou „slavici“ paní Lucii Bílou. Pražským Obecním domem se tak v netradičním podání rozezněly známé skladby jako Summertime, Píseň samotářky z muzikálu Bídníci, Pískovec, Jsi můj pán a další.

Dlouhotrvající bouřlivý potlesk na závěr pak pouze dokazoval jak kvalitní má naše armáda hudební tělesa.

 

Foto a video naleznete ZDE (2009 © Lukáš Fronk, FRONK Design)

Nahoru