Úvodní stránka > Kondolenční místnost

Kondolenční místnost

Od čtvrtka 30. srpna 2012 byla v době od 10:00 do 18:00 hodin zřízena na Síni tradic Posádkového velitelství Praha kondolenční místnost. Této příležitosti využila celá řada příslušníků Posádkového velitelství Praha a to, jak velitel plukovník gšt. Ing. Pavel Kantor, hlavní funkcionáři velitelství, tak i vojáci jednotek Čestné stráže AČR a Hradní stráže. Všichni se přišli poklonit a naposledy se s armádním generálem Ing. Tomášem Sedláčkem rozloučit. Svůj vztah v kondolenční knize jsme vyjádřili jasným sdělením: „Naším čestným příslušníkem jste byl a vždy, pane generále, zůstanete.“

Od pátku 31. srpna do pondělí 3. září 2012 byly připraveny k podpisu kondolenční listiny v předsálí hlavního jednacího sálu Domu armády Praha na Vítězném náměstí 4, Praze 6. Zápisy do kondolenční knihy vyjadřovaly hlubokou lítost nad odchodem ryzího člověka, který uměl rozdávat životní optimismus. Mezi nimi jsou také slova, která připojili nejvyšší představitelé Ministerstva obrany ČR a Generálního štábu AČR.

V úterý 4. září 2012 od 10:00 hodin se čelní představitelé České republiky, generalita AČR, zástupci Československé obce legionářské, České obce sokolské, váleční veteráni a další významní hosté s armádním generálem Tomášem Sedláčkem rozloučili ve slavnostní síni Národního památníku na Vítkově.

Věnce a smuteční kytice k jeho vystavené rakvi položili především prezident republiky Václav Klaus, představitelé státu, ministr obrany ČR Alexandr Vondra, náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Petr Pavel a další hosté, mezi nimiž bylo mnoho osobních přátel zesnulého.

Rodinný pohřeb, který byl přístupný veřejnosti, se uskutečnil od 15:00 hodin v krematoriu v Praze Strašnicích.


 

Autor textu: mjr. Mgr. Ivana PAVLOVÁ

Fotogalerie

Nahoru