Úvodní stránka > Poprvé v historii vojenských hudeb

Poprvé v historii vojenských hudeb

V historii poprvé se ve  dnech 2. - 6. dubna 2007 uskutečnil "Kurz pro příslušníky vojenských hudeb" u Vojenské akademie Vyškov.

První vojenskou hudbou, která tento kurz absolvovala, byla Posádková hudba Praha. Zaměstnání probíhala dle rozvrhu hodin formou přednášek a cvičení. Během 40-ti hodin výcviku si osvojili znalosti z pořadové přípravy, ženijní přípravy, ale i z oblasti ochrany proti zbraním hromadného ničení.

Dobrých až výtečných výsledků dosahovali hudebníci v praktické střelbě z ručních zbraní. Nové poznatky získali v topografické přípravě, kdy se v neznámém terénu orientovali dle mapy, buzoly a GPS. Při přesunech určovali souřadnice svého stanoviště a směr pochodu do cílového místa.

V oblasti řidičské přípravy proběhlo školení velitelů vojenských vozidel se závěrečným testem a navazující školení ze zdravotnické přípravy pro případné poskytnutí první pomoci s praktickými ukázkami. Nezapomnělo se ani na znalost základních řádů, jejichž úroveň byla prověřena testem.

Cílem tohoto kurzu, který byl zaměřen na komplexní znalosti a dovednosti  vojáka z povolání AČR byl splněn. V mnohých oblastech byli vojenští hudebníci seznámení s využíváním  moderních druhů vojenské techniky.

 

 

Fotogalerie

Nahoru