Úvodní stránka > Posádkové velitelství Praha na „koberečku“ u předsedy vlády

Posádkové velitelství Praha na „koberečku“ u předsedy vlády

Poprvé v historii Posádkového velitelství Praha (podle dostupných informací) a potažmo v historii Čestné stráže AČR se dne 18. prosince 2007 v Gobelínovém sálu Hrzánského paláce uskutečnilo setkání s předsedou vlády ČR Mirkem Topolánkem.

Pozvání přijali i příslušníci vládní letky zabezpečující cesty nejvyšších státních činitelů, příslušníci ochranné služby a protokolu Úřadu vlády. V úvodu předseda vlády ČR poděkoval všem “viditelným“ i „neviditelným“ pracovníkům, kteří zabezpečují jeho pracovní cesty a návštěvy.

Posádkové velitelství Praha bylo zastoupeno osobně velitelem posádky Praha plukovníkem Ing. Janem ČERNÍKEM, který byl doprovázen podplukovníkem Janem MACHÁLKEM, kapitánem Ing. Miroslavem LEŠKOU, kapitánem Pavlem HLOUŠKEM, nadporučíkem Jaroslavem POLÁČKEM, praporčicí Janou KOPECKOU, štábním rotmistrem Martinem SKOUMALEM, štábním rotmistrem Stanislavem LEŽÁKEM a p. Peterem VALOCSAIEM.

Při neformálním rozhovoru velitel posádky poděkoval předsedovi vlády ČR za pozvání a uvedl, že příslušníci Posádkového velitelství Praha jsou zde poprvé a velmi si tohoto pozvání váží. Následně velitel posádky předal předsedovi vlády ČR plaketu se znakem útvaru, knihu o posádce Praha, miniatury vojáků Čestné stráže a CD Posádkové hudby Praha. Na samotný závěr požádal předsedu vlády ČR o zápis do kroniky a společnou fotografii s vojáky.

 

Autoři: pplk. Jan Machálek, náčelník oddělení posádkových služeb,
npor. Karel Kortánek, náčelník organizačního oddělení

Fotogalerie

Nahoru