Úvodní stránka > Přebor AČR ve střelbě ze služebních zbraní

Přebor AČR ve střelbě ze služebních zbraní

Dne 4. září 2007 se na Armádním střeleckém stadionu v Plzni Lobzích po dlouhé době uskutečnil Přebor AČR ve střelbě ze služebních zbraní.

Přeboru se zúčastnilo 14 družstev, mezi nimi i družstvo Posádkového velitelství Praha ve složení pplk. Pavel Kácl (NŠ), kpt. Miroslav Leška (velitel 2. rčs) a rtn. Michal Šrubař (střelec 2. rčs). Každý závodník střílel po třinácti ranách ze samopalu vz. 58 a pistole vz. 82, z toho se střílejícím započítávalo do soutěže vždy deset nejlepších zásahů z každé zbraně (výsledky jednotlivců - pplk. Kácl - Sa-91+Pi-96, kpt. Leška - Sa-84+Pi-96, rtn. Šrubař - Sa-89+Pi-93).

Naše družstvo zvítězilo v celkovém pořadí při hodnocení součtu výsledků z obou zbraní; obsadilo 2. místo ze samopalu a 3. místo z pistole, pplk. Kácl se umístil na třetím místě v absolutním pořadí jednotlivců při hodnocení součtu střelby z obou zbraní.

Ve vysoké konkurenci obstálo naše družstvo díky vyrovnaným výsledkům jednotlivců družstva. Na prvních pěti místech v družstvech rozhodoval každý bod a výjimkou nebylo rozhodování hodnotící komise při stanovování pořadí v případě rovnosti bodů. V jednotlivcích toto platilo dvojnásob, například v pistoli vítěz nastřílel 98 bodů, kpt. Leška a pplk. Kácl s nastřílenými 96 body obsadili až 9. a 10. místo.

 

Autor: npor. Karel Kortánek

Nahoru