Úvodní stránka > Vojáci z Posádkového velitelství Praha se již tradičně představili v Praze 13

Vojáci z Posádkového velitelství Praha se již tradičně představili v Praze 13

Ve čtvrtek 14. dubna 2011 odpoledne proběhl na Slunečním náměstí v Praze 13 již 9. ročník akce „Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna“. Uspořádala ji tradičně městská část ve spolupráci se Zemskou nevládní organizací České republiky pod záštitou starosty Praha 13 Davida Vodrážky, který účastníky na zahájení uvítal.

Za Armádu České republiky tuto akci zastřešovalo Posádkové velitelství Praha, jejíž příslušníci již tradičně prezentovali svoji laserovou střelnici. O tuto střelnici projevily děti velký zájem, ale jejich dospělý doprovod nabídce vesměs taky neodolal.

Návštěvníci si prohlédli vozidla, výstroj a výzbroj Hasičského záchranného sboru, státní, městské a vojenské policie, několika záchranných služeb a speciálních složek zaměřených na jadernou, chemickou a biologickou bezpečnost. Představily se také kluby vojenské historie se svými veterány.

Letošní ročník byl vyjímečný i tím, že zde byla předvedena ukázka speciálního, hypologického výcviku koní městské policie hlavního města Prahy.

 

 

Fotogalerie

Nahoru