Úvodní stránka > Vojenské fanfáry nad Vltavou

Vojenské fanfáry nad Vltavou

To je titul nové knihy, kterou v pondělí 9. června 2008 v slavnostním prostředí Písecké brány v Praze na Hradčanech pokřtili náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Vlastimil Picek, starosta Městské části Prahy 6 Tomáš Chalupa a Jiří Suchý.

Přítomen byl ředitel Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt, zástupce náčelníka Generálního štábu AČR - náčelník štábu brigádní generál Josef Bečvář, čestný předseda Československé obce legionářské generál Tomáš Sedláček a další hosté.

Jak už titul napovídá, kniha, která byla pokřtěna, je příběhem vojenské hudby v Praze a mapuje díky autorské trojici Jan Bílek, Milan Hodík a Bohumil Pešek, časy od hudeb císařských pluků až k současné Posádkové hudbě Praha.

Generál Vlastimil Picek uvedl při křtu, že kdysi měla Praha pět vojenských hudebních těles a v současné době má pět hudeb celá Armáda České republiky.

„Přeji knize, aby si k ní našli cestu nejen příznivci vojenských hudeb a aby se dočkala pozornosti, kterou si toto nevšední dílo jistě právem zasluhuje,“ řekl při křtu generál Picek.

Herec Jiří Suchý připomněl, že k armádě hudba vždy patřila a patří. Popřál nové publikaci, aby si k ní nejen našli cestu čtenáři, ale aby také nezapadla v zapomění. Doktor Jan Bílek z Vojenského historického ústavu v Praze prozradil, že kniha mohla vzniknout jen za vydatné pomoci kolektivu autorů, jejich osobních archivů a je jistě dalším knižním skvostem, kterému pomohla na svět Agentura vojenských informací a služeb.

 

 

Foto: Miroslav Šindelář a Eva Zítková - OKS MO

Autor: Miroslav Šindelář

Fotogalerie

Nahoru