Úvodní stránka > Aktuality > Na pražském Opatově si lidé připomněli oběti Pražského povstání 1945

Na pražském Opatově si lidé připomněli oběti Pražského povstání 1945

Na Chodovském hřbitově v Praze 11 se v úterý uskutečnil pietní akt k uctění památky padlých účastníků Pražského povstání z Chodova a jeho okolí a rudoarmějců, kteří na území hlavního města Prahy zemřeli během květnového povstání roku 1945.

 

Kladení věnců na Chodovského hřbitově


Kladení věnců na Chodovského hřbitově

Pietní vzpomínky se zúčastnili představitelé slovenského a ruského velvyslanectví, Armády ČR, Svazu důstojníků a praporčíků v záloze, Městské policie hlavního města Prahy, Českého svazu bojovníků za svobodu a starostové několika pražských městských částí. Resort obrany zastupoval zástupce velitele Posádkového velitelství Praha podplukovník Zdeněk Dvorský.

Na květnové události roku 1945 na Opatově zavzpomínal zástupce Českého svazu bojovníků za svobodu na Praze 4 Jiří Pitín, jehož rodinní příslušníci zahynuli v koncentračních táborech během druhé světové války. K účastníkům aktu promluvil i velvyslanec Slovenské republiky Peter Weiss. Obětem květnového povstání se přišly poklonit desítky lidí a na závěr piety zazpívaly děti ze Základní školy Mendelova na Praze 4.

Fotogalerie

Nahoru