Úvodní stránka > Armáda dětem a mládeži 2007

Armáda dětem a mládeži 2007

Ve dnech 24. - 25. června 2007 se na Vypichu v Praze 6 uskutečnila akce Armáda dětem a mládeži 2007, kde hlavním organizátorem této akce bylo Posádkové velitelství Praha.

Slavnostní zahájení akce Armáda dětem a mládeži 2007 začalo ve 14.00 hod. slavnostním nástupem vojáků, kteří zabezpečovali jednotlivé expozice, Čestné stráže AČR a PH Praha za přítomnosti NGŠ AČR genpor. Ing. Vlastimila Picka, velitele PV Praha plk. Ing. Jana Černíka, starosty Městské části Praha 6 Mgr. Tomáše Chalupy a válečných veteránů.

Posádkové velitelství Praha představilo výzbroj a výstroj vojáka Čestné stráže AČR   a taktéž bylo možné shlédnout provedení jednotlivých cviků s puškou a šavlí. PV Praha poprvé v novodobé historii představilo na veřejnosti salvový kanón, který je možné spatřit pouze 2x do roka a to na státní svátky, kdy jsou stříleny salvy během slavnostních vojenských přísah. Nechyběla ani optická střelnice z pistole a samopalu, která se jako vždy těšila velkému zájmu návštěvníků Armády dětem a mládeži.

Společné sily a Síly podpory a výcviku zde prezentovaly svou techniku, výzbroj, výstroj a vojenské umění. Nechyběla ani Vojenská police, ASC Dukla Praha a AVIS. Ukázky výcviku byly obohaceny dynamikou a tak diváci mohli vidět průlety vrtulníků, zásah VP, seskoky parašutistů, výcvik záchranných a hasičských jednotek, ukázku bojového umění MUSADO a v neposlední řadě výcvik služebních psů. Tradičně byl pro návštěvníky připraven pravý vojenský guláš.

Vojenská část programu byla doplněna o kulturní program, který v letošním roce byl atraktivní. Na Vypichu se návštěvníkům postupně představili Monika Absolonová, David Spilka, Kamila Střihavka a skupiny Bengas a Greenhorns. Zvláštní pozornost si zcela jistě zaslouží dětské hnutí Na vlastních nohou - STONOŽKA, které zde mělo výstavu svých prací a postaralo se o pondělní kulturní program.

Celá akce skončila v pondělí 25. června 2007 v podvečerních hodinách, kdy se moderátoři mjr. Mgr. Jana Zechmeisterová a Michal Jančařík rozloučili a návštěvníci, kterých bylo odhadem více než 20 000, mohli spokojeně odejít.   

Velitel posádky Praha plk. Ing. Jan ČERNÍK touto cestou děkuje všem, kteří se podíleli na přípravě, zabezpečení a samotném provedení akce a těší se na další vzájemnou spolupráci v příštím roce.

Fotogalerie

Nahoru