Úvodní stránka > Den Armády ČR na letním dětském táboře Lažánky

Den Armády ČR na letním dětském táboře Lažánky

Pátek 27. července 2012 byl dnem rozzářených očí a úsměvů až stovky malých dětí. Tradiční Den armády na letním dětském táboře v Lažánkách nedaleko Blatné v jižních Čechách, připravili pro dětský tábor příslušníci organizačního oddělení Posádkového velitelství Praha pod vedením Branislava CHORENĚ spolu s vojáky Čestné stráže Armády ČR a kolegy z Krajského vojenského velitelství Hlavního města Prahy.

Děti ve věku 10 až 15 let měly možnost vyzkoušet střelbu ze vzduchovky na terč, hod granátem na cíl, jejich pozornost upoutala ukázka zbraní jednotek Čestné stráže Armády ČR. Lákadlem pro kluky byla samonabíjecí puška vz. 52/57, která se používá při většině protokolárních, slavnostních, pietních a smutečních akcí. Děti si se zájmem prohlížely i samopal vz. 58 s černým dřevěným pažbením a stříbrným lakováním vnějších ploch, který je využíván pro slavnostní střelbu. Jejich pozornosti neunikla ani šavle pro velitele Čestné stráže Armády ČR, která tvarově vychází z historických tradic předmnichovské republiky a je rovněž určena k reprezentačním účelům.

Určitě příjemné zážitky si děti odnesly ze soutěže ve střelbě z pistole na střeleckém trenažéru, svoje síly změřily i na veslařském trenažéru z Armádního sportovního centra Dukla a absolvovaly tzv. test paměti.

Po ukončení ukázek a soutěží čekala na malé účastníky sladká odměna a diplomy.


 

Autor textu: mjr. Mgr. Ivana PAVLOVÁ

Foto: prap. Michal HOVĚZÁK

Fotogalerie

Nahoru