Úvodní stránka > Den ozbrojených sil ČR 2007

Den ozbrojených sil ČR 2007

Dne 29. června 2007 proběhly oslavy Dne ozbrojených sil ČR. V rámci těchto oslav se ve 13.00 hod. na Staroměstském náměstí na Praze 1, uskutečnil koncert PH Praha a exhibiční vystoupení jednotek čestných stráží z Česka, Maďarska, Polska, Rakouska a Slovenska.

Program byl zahájen slavnostním nástupem, kde velitel exhibiční jednotky Čestné stráže AČR prap. Petr KOTEN podal hlášení náměstku MO Ing. Františku PADĚLKOVI, který vykonal slavnostní vojenské defilé. Moderátorka Jana MATĚJCOVÁ přivítala hosty a veřejnosti představila Posádkovou hudbu Praha, která měla úvodní zahajovací koncert, který dirigovali pplk. Milan BULÍN a kpt. Patrik SPINEK.

Následovalo exhibiční vystoupení jednotek čestných stráží ze Slovenska a Rakouska. O zpestření programu se postaraly mažoretky ze Státní pedagogické školy a obchodní akademie z Mostu, které se veřejnosti představily hned dvakrát. Jednou společně s PH Praha a podruhé v samostatném vystoupení.

Následovaly jednotky čestných stráží z Polska a Maďarska. Jako poslední se představila jednotka Čestné stráže AČR, které velel prap. Petr KOTEN. Na závěr tohoto vystoupení si rtn. David KOPŘIVA připravil pro diváky malé překvapení a to v podobě tance, kdy za zvuků irských tónů ukázal své stepující umění. Celý program zakončila PH Praha ze svým show programem. Toto vystoupení sklidilo velký potlesk přihlížejících diváků.

Na samotný závěr, tohoto velice zajímavého odpoledne v centru Prahy, se uskutečnil závěrečný nástup jednotek čestných stáží a PH Praha a všichni se společně rozloučily s diváky, kteří vydrželi tři hodiny na Staroměstském náměstí a svým potleskem ocenili vystoupení účinkujících.

Fotogalerie

Nahoru