Úvodní stránka > KŘEST AUTBIOGRAFICKÉ KNIHY GEN.SEDLÁČKA

KŘEST AUTBIOGRAFICKÉ KNIHY GEN.SEDLÁČKA

Generál, voják, ale především člověk. 
Ve čtvrtek 13. listopadu 2008 byla v Pelléově vile v Praze 6 pokřtěna autobiografická kniha generálporučíka Tomáše SEDLÁČKA "Vydržet". 
Křest knihy čestného příslušníka Posádkového velitelství Praha a čestného občana Městské části Praha 6 proběhl za přítomnosti náměstka ministryně obrany Františka PADĚLKA, prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajora Josefa PROKŠE a starosty Městské části Praha 6 Tomáše CHALUPY, kteří byli zároveň kmotry této knihy. Pořadatelem slavnostního křtu bylo Posádkové velitelství Praha a Městská část Praha 6. Knihu vydalo Prezentační a informační centrum Ministerstva obrany.

Po úvodním představení knihy, které učinil ředitel Vojenského historického ústavu plukovník Aleš KNÍŽEK, dostal slovo generál Tomáš SEDLÁČEK. Přiznal se, že jej původně vůbec nenapadlo, že by z jeho vzpomínání a setkávání s Jiřím PLACHÝM, pracovníkem Vojenského historického ústavu, mohla vzniknout společná kniha. „Připadám si, s dovolením, jako starý kriminálník, který sepsal všechny své hříchy a předložil je soudu. Teď už jen doufám, že ten soud bude milosrdný a kniha najde své místo ve světě a své čtenáře.“ 
Náměstek František PADĚLEK ve svém vystoupení poděkoval generálu SEDLÁČKOVI za to, že se mohl stát jedním ze symbolických kmotrů knihy a dodal, že věří, že kniha bude mít nejen své čestné místo v knihovnách, ale že se také dostane do rukou mladým lidem, kterým pomůže najít odpovědi na otázky týkající se naší historie.

Generálmajor Josef PROKŠ se k přání náměstka PADĚLKA připojil: „Přál bych knize, aby byla nejen beletrií, ale zejména jakousi učebnicí historie pro mladou generaci. Měla by jí připomenout, že svět, ve kterém dnes žije, není samozřejmostí a obyčejné každodenní věci mohou být i vzácným darem.“

Fotogalerie

Nahoru