Úvodní stránka > Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice

Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice

Dne 26. září 2009 přijel na svou historicky první návštěvu České republiky papež Benedikt XVI. Papež je současně nejvyšším představitelem státu Vatikán.

Po uvítacím ceremoniálu na ruzyňském letišti se papež přesunul do kostela Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici na Praze 1. Zde uctil jednu z nejvýznamnějších religiózních českých relikvii - Pražské Jezulátko a věnoval mu svůj osobní dar – novou zlatou korunku. Na schodišti před vstupem do kostela Panny Marie Vítězné byl ve 12.30 hodin přivítán praporečníky Čestné stráže Armády České republiky se 14 prapory městských částí a praporem hlavního města Praha za doprovodu sextetu Ústřední hudby AČR.

Dne 27. září 2009 od 14.00 do 14.45 hodin po mši svaté, kterou na letišti Brno – Tuřany sloužil svatý otec před zraky mnoha tisíců věřících, vystoupila se svým koncertem Vojenská hudba Olomouc.

Dne 28. září 2009 od 10.00 do 12.40 hodin při mši svaté ve Staré Boleslavi, kterou si vyslechli i někteří nejvyšší ústavní a státní představitelé včele s prezidentským manželským párem, vystoupila v přímém televizním přenosu Vojenská hudba Tábor s pěveckým sborem. Starou Boleslav, religiózně jedno z nejvýznamnějších míst České republiky, kde byl zavražděn svatý Václav, navštívili mladí křesťané z celého světa. 

Fotogalerie

Nahoru