Home page > Významné kulturní akce na veřejnosti

Významné kulturní akce na veřejnosti

DrillFest: Přehlídka přesného vojenského drillu, ale také skvělý zážitek!

Exhibiční jednotky čestných stráží zemí CCC se každoročně schází v rámci DrillFestu - mezinárodní přehlídky exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží. Akce se koná u příležitosti Dne ozbrojených sil ČR (30. červen).

Vždy se jedná o nevšední zážitek. Náročné pochodové sestavy, přesné zacházení s puškou, zárověň i skvělý výběr moderní, ale i tradiční hudby - to už každoroční návštěvník DrillFestu bere za samozřejmé.

 

Drill team čestné stráže AČR

 

Drill team čestné stráže Ozbrojených sil Rakouska

 

Mezinárodní festival vojenských hudeb Olomouc a Kroměříž

Moravská města Olomouc a Kroměříž se poprvé v roce 1992 stala dějištěm mezinárodního festivalu vojenských hudeb. Od té doby zde vystoupily vojenské orchestry všech zemí sdružených v klubu CCC. Festival se těší velkému zájmu návštěvníků, kteří dokáží ocenit nápadité showprogramy jednotlivých hudeb, v nichž vyniká zejména typická melodičnost národních písní. Velkým lákadlem festivalu bývají i exhibiční vystoupení příslušníků čestných stráží, kteří vystupují v rámci tzv. velké exhibice spolu s vojenskými hudbami.

Součástí festivalu jsou i samostatná koncertní vystoupení zahraničních hudeb. Jedná se zejména o chrámové a promenádní koncerty. Festival vojenských hudeb je významná akce, která Armádu ČR a českou kulturu nejen prezentuje, ale úzce ji propojuje s veřejností. Armáda ČR má zájem v pořádání tohoto svátku hudby nadále pokračovat.

bratislavská Vojenská hudba vystupující v Olomouci běhěm mezinárodního festivalu.

 

Vojenská hudba Koblenz (Německo) na mezinárodním festivalu hudeb.

Nahoru